Malý dodatek k Obecním bytům
Na stránkách města Brna se mi podařilo najít stránku se seznamem městských bytů k prodeji. Seznam byl poněkud rozsáhlý a mě se již nechtělo pročítat další stránky s informacemi. Rozhodla jsem se pro krátkou a srozumitelnou odpověď napsat přímo na úřad.
„Dobrý den,
prosím o informaci, jak je to s prodejem městských bytů? Na stránkách města Brna jsem si všimla jejich různých doprodejů. Prosím o informace co je třeba, má-li občan zájem o koupi městského bytu, popřípadě jestli nabízíte i zdevastované byty vhodné k prodeji pro následnou rekonstrukci. Je třeba, aby měl zájemce trvalé bydliště poblíž místa, kde o byt žádá anebo postačí, když má v Brně nějaký čas pracovní smlouvu?“
Odpověď se mi dostavila do 24 hod.
„Dobrý den,
k Vaší žádosti sděluji, že domy nacházející se na seznamu domů doporučených k prodeji, u nichž je uvedeno „doprodej bytů MČ“, znamená, že tyto byty budou nabízeny k prodeji pouze jejich nájemcům. Jedná se tedy o byty obsazené. Doprodej bytů budou zajišťovat příslušné městské části. V případě, že by se v domě nacházel volný byt, příslušná městská část jej nejprve pronajme žadatelem vybraným z pořadníku a poté může být byt nabízen ke koupi tomuto nájemci. Evidenci žádostí o přidělení bytů si vedou jednotlivé městské části. Informace o možnosti přidělení bytu, na opravu vlastním nákladem, Vám poskytnou na jednotlivých městských částech. V současné době není podmínkou pro přidělení bytu trvalé bydliště v Brně ani zaměstnání.“
Za krátkou dobu se mi dostalo všech potřebných informací. Takhle podobně to probíhá i u jiných měst a obcí. Proč tedy nenapsat na příslušné úřady a nezjistit si trochu informací?! Odpověď byla opravdu rychlá a srozumitelná, navíc jsme našli další výhodu, proč obecní byty nezavrhovat.